O Autorce Aktualno¶ci Galeria Linki Kontakt

Ksi±żki


Zaledwie kilka dni

Zaledwie kilka dni kilka to historia dwóch przyjaciółek, ich perypetii sercowych i stawiania pierwszych kroków w dorosło¶ć - kłopoty w szkole i w domu, niemożno¶ć porozumienia się z rodzicami, pierwsza wielka miło¶ć.
Ksi±żka przeznaczona jest dla nastoletnich czytelniczek.


WTOREK, 8 paĽdziernika

      To już minęło pięć dni od rozmowy w parku. Pięć dni... Robert nie skontaktował się ze mn±. Żyje jedynie w opowiadaniach Grażyny, że się spotkali, że byli na wycieczce poza miastem, że się całowali pod drzewami, a z nieba lały się strumienie deszczu, że jej kupił kwiaty.
      Zaledwie kilka dni,a nie mogę sama siebie poznać.
      Nie wiem dlaczego, nie wiem kiedy, ale zakochałam się w Robercie i wcale nie jestem z tego powodu bezgranicznie szczę¶liwa.
      Za to Grażyna! Naprawdę chwilami zachowuje się tak, jakby tylko ona była zakochana! Też co¶! Nieustannie powtarza, że jest szczę¶liwa, że ¶wiat jest piękny, a ludzie s± dobrzy... Głupoty!
     Uciekłam przed my¶leniem o nim, przed sob± sam±, przed tym nie zrozumiałym uczuciem, które napełnia mnie rado¶ci±, strachem, niepewno¶ci± i... wyrzutami sumienia.
      Starałam się robić wszystko, co pozwoli mi nie rozmy¶lać. Zgłosiłam się do trzech referatów, odrabiam lekcje pilnie, jak jeszcze nigdy dot±d. Wypastowałam podłogi w całym domu, łazienkę tak wyszorowałam, że nie można z niej korzystać bez przyciemnionych okularów. Umyłam nawet okna. Nic z tego.
     Ręce machinalnie myj± i szoruj±, a przed oczami mam ci±gle jego twarz z cieniem zarostu, ci±gle czuję zapach wody kolońskiej, słyszę bicie jego serca, gdy się do mnie przytulił.
     Anto¶ uważa, że mój wygl±d, to nie wyrzuty sumienia, tylko zrozumienie mojego wcze¶niejszego złego zachowania, a te napady ,,porz±dkolubstwa’’ to takie moje ,,przepraszam’’. Nie wyprowadzam go z błędu. Anto¶ jak sobie co¶ ubzdura, to nie ma siły, by go od tego odwie¶ć. Niech tak będzie. Mama jest dla mnie milsza, a brakowało mi tego, chociaż uważam się za dorosł±.
      Wcale nie jestem szczę¶liwa.
      Kocham się w chłopaku, który jest chłopakiem mojej przyjaciółki.
      I na dodatek nie jestem w jego typie.


 Najnowsze komentarze czytelników Dodaj komentarz 
  Zaledwie Kilka dni
 Lena171 /18-04-2012 18:15:36/  Kocham t± ksi±żkę! Czytałam j± wielokrotnie- uwielbiam do niej wracac. Fajnie jest napisana, i super się j± [...]
  Zaledwie kilka dni
 bejbii /21-12-2010 17:50:00/  przeczytałam tę ksi±żke kilka razy i mam ochotę jeszcze raz... najlepsza ksi±żka jak± kiedykolwiek [...]
  Zła dziewczyna,czy zaledwie Kilka dni? ;)
 Titkaa ;) /12-02-2009 21:19:11/  hej ;P A Która lepsza? Zła dziewczyna czy Taa..? Bo zl± dziewczyne czytałam i jest megaa wypa¶na ! [...]
 Zobacz wszystkie komentarze [47]"Literatura" 2002, 2004"Baran i Suszczyński" 1998"Literatura" 2008Literatura, 2014